A jednak remis… Odra w ostatniej sekundzie traci bramkę i remisuje z liderem

Zdecydowanie zaskoczył Dietmar Brehmer składem. W pierwszej jedenastce znalazł się bowiem wychowanek niebiesko-czerwonych, Marcel Sluga. Jak się okazało – była to bardzo dobra zagrywka. Już w piątej minucie opolanie wyszli bowiem na prowadzenie, które byli niezwykle blisko dowieźć do końca. Bramkę na remis stracili bowiem w ostatniej sekundzie meczu…

Od początku spotkania zespół trenera Dietmara Brehmera postawił na zmasowany atak, czym zdecydowanie zaskoczył piłkarzy Termalici. Już w piątej minucie bramkarza gospodarzy pokonał Konrad Nowak, otwierając tym samym wynik spotkania. To oznaczało przejęcie kontroli w meczu przez zespół z Niecieczy, który starał się stworzyć groźne akcje. W 23. minucie gospodarze byli bliscy wyrównania, jednak strzał pod poprzeczkę z ostrego kąta fantastycznie wybronił Mateusz Kuchta. Termalica ciągle nacierała, jednak musiała uważać na niebezpieczne kontry opolskiej drużyny. Niebiesko-czerwoni do szatni schodzili przy prowadzeniu 1-0.

Trzy minuty po zmianie stron gospodarze mogli wyrównać. Po tym, jak sędzia liniowy nie dopatrzył się spalonego, strzał głową ponownie kapitalnie sparował Kuchta. Po raz kolejny świetnie interweniował w 59. minucie, kiedy to piłkarze z Niecieczy ponownie spróbowali pokonać go głową. Odra nie pozostawała bierna i starała się jak najdłużej utrzymać przy piłce na połowie rywali. Bardzo ważną rolę odgrywał w tym procesie Marcel Sluga, który doskwierał obrońcom i dobrze zasłaniał się tyłem do bramki. W 75. minucie przy wykopie piłki błąd popełnił golkiper opolskiej drużyny. Kolejną bardzo dobrą interwencją udało mu się zatrzymać napastnika gospodarzy. W ostatniej akcji meczu gospodarzom udało się jednak wyrównać.

Wszystko wskazuje na to, że było to ostatnie spotkanie opolskiej drużyny w rundzie jesiennej. Niedzielny domowy mecz z Widzewem Łódź został bowiem przełożony ze względu na koronawirusa w zespole z Łodzi.

Odra Opole 1-1 (1-0) Termalica Nieciecza
Bramki: Nowak 5’ – Śpiewak 96′
Odra: Kuchta – Wypych, Kamiński, Żemło, Winiarczyk – Trojak, Gancarczyk (Janus 69’), Bonecki, Niziołek, Nowak – Sluga (Wróbel 79’). Trener: Dietmar Brehmer.
Termalica: Loska – Czarnowski (Misak 64’), Grabowski, Gergel, Stefaniak – Radwański (Zeman 46’), Zyra (Śpiewak 75’), Hubinek, Wasilewski, Perez – Putiwcew. Trener: Mariusz Lewandowski.