Bilety MZK w nowej odsłonie

Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu informuje, że od 1 stycznia 2021 roku do sprzedaży trafią bilety w nowej cenie oraz szacie graficznej.

Dotychczas obowiązujące bilety jednorazowe zachowują ważność do 30 czerwca 2021 roku i nie podlegają wymianie. Bilety okresowe nabyte przed 1 stycznia 2021 rokiem zachowują swoją ważność przez cały okres, na jaki zostały wydane.

Przypomnijmy, że po zmianach bilet jednorazowy kosztował będzie 3,00 zł (zamiast 2,60 zł), czyli tyle, ile do tej pory płacili pasażerowie kupujący bilet u kierowcy. Bilety jednorazowe zyskają jednocześnie do wyboru dwa dodatkowe atrybuty: pierwszy to możliwość nielimitowanych przesiadek i podróżowania przez 45 minut (w biletach pozamiejskich 60 minut) lub możliwość podróżowania tylko jednym autobusem do końca przebiegu danego kursu bez ograniczenia czasowego.

Mniej za bilety zapłacą uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystko za sprawą zwiększenia poziomu ulg z 40% do 50% (zrównanie do poziomu ulgi studenckiej). Nowa ulga będzie dotyczyła także emerytów i rencistów, którzy nie ukończyli 70 lat oraz pierwszy raz w historii opolskiej komunikacji miejskiej osób posiadających międzynarodową legitymację ISIC. Osoby te po wejściu w życie nowego cennika zapłacą za bilet jednorazowy 1,50 zł, a nie 1,60 zł jak dotychczas. Oznacza to również, że bilet miesięczny na wszystkie linie dla tej grupy pasażerów kosztować będzie 46 zł, zamiast dotychczasowych 52,80 zł.

W wyniku zmian powstał nowy bilet 30-dniowy normalny imienny na jedną lub dwie linie, który będzie kosztował 67 zł. Osoby dotychczas korzystające z tańszego biletu na jedną linię, za dodatkowe symboliczne 5 zł będą mogły wybrać drugą dodatkową linię miejską. Z kolei za bilet 30-dniowy normalny imienny na wszystkie linie zapłacimy 92,00 zł, zamiast 88,00 zł.