Butelkomaty przyjadą do Opola

Już niedługo w Opolu staną butelkomaty. W ratuszu wyłoniono firmę, które zajmie się realizacją tego zadania realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego – będzie to spółka EcoTech System z Krakowa.

Chodzi o dwa urządzenia do przyjmowania opakowań po napojach z tworzyw sztucznych, metali i szkła oraz jedno  do przyjmowania opakowań po napojach z tworzyw sztucznych i metali. Pojemniki w butelkomatach mają pomieścić co najmniej: 1000 szt. butelek PET po napojach o pojemności 0,5 l,  1000 szt. puszek aluminiowych po napojach o pojemności 0,5 l, 200 szt. butelek szklanych po napojach o pojemności 0,5 l i 1000 szt. nakrętek plastikowych.

Poza tym urządzenia będą posiadały zgniatacz umożliwiający zmniejszanie objętości butelek PET i puszek aluminiowych, skaner kodów paskowych, drukarkę termiczną, ekran dotykowy, głośniki do komunikatów głosowych czy oprogramowanie z otwartą bazą minimum 200 surowców, jakie można oddać.

Cena zaproponowana przez krakowską firmę wynosi 393 600 zł. Do przetargu stanęła także spółka NETIZENS z Katowic, która wyceniła to zadanie na 490 tys. zł.

Butelkomaty powinny stanąć do końca tego roku, trwa wyznaczanie miejsc, na których zostaną ustawione butelkomaty.