Były piłkarz Odry Opole wyrasta na lidera reprezentacji

Jakub Moder reprezentował barwy Odry Opole w sezonie 2018/19. 21-letni pomocnik kilka dni temu ustanowił nowy rekord transferowy ekstraklasy, a wczoraj zagrał fantastyczne spotkanie w wygranym przez reprezentację Polski 5-1 meczu z Finlandią.

Aktualny pomocnik Lecha Poznań po raz drugi w karierze otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. W zwycięskim meczu z Finlandią rozegrał kapitalne spotkanie, notując przy jednej z pięciu bramek biało-czerwonych asystę.

Były piłkarz Odry Opole kilka dni temu ustanowił nowy rekord transferowy, przechodząc do angielskiego Brighton & Hove Albion za 11 milionów euro. Wszystko wskazuje na to, że część z tych pieniędzy trafi na konto opolskiego zespołu. Zgodnie z regulaminem FIFA, w przypadku każdego transferu 5% jego kwoty trafia do podziału pomiędzy kluby, w których piłkarz występował pomiędzy 12., a 23. rokiem życia.

Jeśli więc Jakub Moder przebywał w Opolu na płatnym wypożyczeniu, to opolskiemu klubowi przysługuje około 0,5% wartości transferu. Przy transferze o wartości 11 milionów euro, do kasy niebiesko-czerwonych powinno trafić około 55 tysięcy euro. Warto podkreślić, że piłkarzem interesował się także Bayern Monachium, w którym występuje Robert Lewandowski.

Jakub Moder w barwach opolskiej Odry rozegrał 35 spotkań, w których strzelił cztery bramki. Jako piłkarz niebiesko-czerwonych wystąpił w ośmiu spotkaniach młodzieżowej reprezentacji Polski. Kariera tego piłkarza jest kolejnym przykładem, że Opole jest świetnym miejscem do rozwoju swoich talentów. Podobną drogą podążają teraz Patryk Janasik i Mateusz Czyżycki, którzy tego lata powędrowali ze stolicy województwa do klubów ekstraklasy.

fot. materiały prasowe Polskiego Związku Piłki Nożnej