Cała „Trójka” na zdalnym nauczaniu

Liceum nr III w Opolu przechodzi na zdalne nauczanie. Wszystko przez koronawirusa, który wykluczył z pracy wielu nauczycieli oraz uczniów.

W związku ze zwiększającą się liczbą uczniów i nauczycieli III LO w Opolu kierowanych na kwarantannę i nadzór epidemiologiczny w ostatnim czasie, zawieszam zajęcia we wszystkich oddziałach PLO nr III w Opolu od środy 21 października do piątku 30 października – argumentuje dyrektor szkoły, Joanna Raźniewska.

Rozpocznie się ono od środy i potrwa do piątku 30 października. – Na rozszerzającą się pandemię, wpływają również informacje od uczniów o problemach z dojazdami do szkoły, powtarzających się dla całych rodzin kolejnych tygodni kwarantanny, ponieważ rodzeństwo i rodziny uczą się i pracują w różnych środowiskach, jak również stresie i napięciu wobec zagrożenia zakażeniem – czytamy w komunikacie szkoły. 

Dyrekcja umożliwiła także uczniom najbardziej potrzebujące wypożyczenie komputera ze szkoły. Aby to zrobić, należy zgłosić się do sekretariatu. Liceum nr III w Opolu będzie drugim po liceum nr II, które przejdzie na zdalny system nauczania. W tamtej szkole potrwało ono dwa dni.

W „Trójce” od początku roku szkolnego na kwarantannę, bądź nadzór epidemiczny trafiło już 169 uczniów z sześciu klas. Na kwarantannę rodzinną trafiło też siedmiu nauczycieli, a 16 było na zwolnieniu lekarskim.

Przypomnijmy, że od soboty 17 października obowiązują nowe zasady zarówno w żółtych, jak i czerwonych strefach. Opole obecnie znajduje się w tej pierwszej, co oznacza, że zajęcia prowadzone są hybrydowo (częściowo w murach szkół, a częściowo zdalnie).