Cenne zwycięstwo UNI Opole

Siatkarki UNI Opole w dobrej formie wróciły do rozgrywek ligowych po wykryciu koronawirusa. „Wilczyce” odniosły bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo z AZS-em Politechniką Śląską Gliwice 3:2.

Podopieczne Nicoli Vettoriego bardzo dobrze weszły w ten mecz. Od początku pracowały nad wypracowaniem sobie bezpiecznej przewagi przed końcówką seta, co się udało. Opolanki w pierwszym secie triumfowały 25:22. W drugiej odsłonie zdecydowanie dominowały gospodynie, które wykorzystały każdy najmniejszy błąd ekipy ze stolicy województwa opolskiego. Aktualne wicemistrzynie I ligi przegrały tę część meczu 17:25.

Trzeci set także nie padł łupem UNI, choć jego początek mógł na to wskazywać. Zespół Nicoli Vettoriego prowadził już bowiem 14:9, jednak przez beznadziejną końcówkę uległ 21:25. W kolejnej części meczu, opolski zespół był niezwykle bliski przegrania całego meczu i powrotu do Opola bez jakiegokolwiek punktu. „Wilczyce” obroniły jednak dwie piłki meczowe i wygrały tego seta 27:25.

W tie-breaku opolski zespół nie pozostawił już złudzeń. Siatkarki ze stolicy województwa pewnie wygrały 15:9, tym samym przełamując serię dwóch przegranych z rzędu.

AZS Politechnika Śląska Gliwice 2:3 (22:25, 25:17, 25:21, 25:27, 9:15) Uni Opole
Uni: Makarowska, Stronias, Orzyłowska, Sieradzka, Kłoda, Rybak, Wąsik, Ciesiulewicz, Trojan, Borawska, Adamek (libero). Trener: Nicola Vettori.