Dawid Kort znów strzela! Odra wygrywa w Olsztynie!

Po meczu przypominającym obronę Częstochowy i drugim golu w drugim meczu Dawida Korta, Odra Opole pokonała na wyjeździe Stomil Olsztyn 1-0. Po trzech meczach Fortuna I Ligi, niebiesko-czerwoni mają na swoim koncie sześć punktów.

Przez pierwsze 10 minut to gospodarze kontrolowali grę, nie pozwalając piłkarzom z Opola wyjść z własnej połowy. Niewiele jednak z tego wynikało, bowiem pierwszy groźny, lecz zablokowany strzał Stomil oddał właśnie w 10. minucie. Niebiesko-czerwoni w końcu ruszyli do ataku, a w 14. minucie po skutecznym dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski pokonania bramkarza był Mateusz Kamiński. Na nieszczęście dla opolan, golkiper interweniował bardzo skutecznie. Przez kolejne minuty gra toczyła się w środku pola.

Stomil zaatakował ponownie w 32. minucie i stworzył sobie bardzo dobrą sytuację. Skutecznie interweniował jednak Piotr Żemło, wybijając piłkę na połowę rywali. Odra nie pozostała dłużna i odpowiedziała kontrą, którą fenomenalnie wykończył Dawid Kort. W swoim drugim meczu w barwach opolskiego zespołu strzelił drugą bramkę, a podopieczni trenera Dietmara Brehmera schodzili do szatni prowadząc 1-0.

Po zmianie stron Stomil nacierał, a Odra ponownie miała problemy by stworzyć niebezpieczną kontrę. Trzeba przyznać, że piłkarze z Opola świetnie się spisywali się na własnej połowie, nie pozwalając rywalom zbliżyć się do bramki na mniej niż 16 metrów. Nic nie trwa jednak wiecznie i gdy w 72. minucie wydawało się, że Stomil wyjdzie na prowadzenie, to obrońcy Odry kapitalnie zablokowali napastnika z Olsztyna, który oddawał strzał z szóstego metra. Dla opolan był to sygnał, że należy w końcu wyjść z piłką poza własną połowę.

Udało się to za sprawą Szymona Boneckiego, który kapitalnie minął rywala, jednak nie był w stanie do spółki z Mateuszem Gancarczykiem wykończyć akcji. Stomil szukał bramki i był bardzo blisko wyrównania. Kapitalną interwencją w 92. minucie popisał się jednak Kacper Rosa, który zapewnił Odrze w tym meczu zwycięstwo 1-0.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Dietmara Brehmera rozegrają w sobotę 19 września. W Nowym Sączu o 18.30 zmierzą się z tamtejszą Sandecją. Następny mecz przy Oleskiej przypada z kolei na piątek 25 września. Niebiesko-czerwoni o 19.45 podejmą GKS Bełchatów.

Stomil Olsztyn 0-1 (0-1) Odra Opole
Bramki: Kort 34.
Stomil: Kudrjavcevs – Bucholc, Szota, Biedrzycki, Mosakowski, Carolina – van Huffel, Soychała (Sierant 74’), Straus (Byrtek 86’), Pinokio – Kovalonoks (Brdak 82’). Trener: Adam Majewski
Odra: Rosa – Tabiś, Kamiński, Żemło, Matuszewski – Trojak (Nowak 80’), Mikinic, Bonecki, Kort (Niziołek 59’), Janus (Gancarczyk 71’), Piech (Czapliński 71’).
Żółte kartki: Carolina, Szota – Trojak.