Dwie bramki to za mało. Odra przegrała w Legnicy

Bez napastnika rozpoczęli spotkanie w Legnicy piłkarze Odry Opole. Wszystko w związku z kontuzjami, jakich doznali Arkadiusz Piech oraz Dawid Czapliński. Nie przeszkodziło to jednak zespołowi trenera Dietmara Brehmera w zdobywaniu bramek. Mimo dwóch trafień, górą okazali się gospodarze, triumfując 4-2.

Bardzo mocno rozpoczęli to spotkanie gospodarze, którzy po rajdzie prawym skrzydłem mogli otworzyć wynik. Piłki wrzuconej na trzeci metr nikt jednak do bramki nie skierował. Kacpra Rosę siedem minut później pokonał Paweł Zieliński precyzyjnym strzałem zza pola karnego. Odra miała spore problemy z budowaniem akcji, jednak w 28. minucie bramkę na remis strzelił Sebastian Bonecki. Gospodarze atakowali w poszukiwaniu bramki, którą zdobyli po rzucie rożnym w 35. minucie. Odra do szatni schodziła więc przegrywając 1-2.

Po zmianie stron opolanie wzięli się za odrabianie stron. Drugą bramkę dla niebiesko-czerwonych zdobył Łukasz Winiarczyk, który bramkarza pokonał też w poprzedniej kolejce Fortuna I Ligi. Fantastyczną okazję do strzelenia bramki miał Konrad Nowak w 60. minucie, jednak tuż przed polem karnym ubiegł go wracający obrońca. W 66. minucie Miedź miała rzut karny, jednak fantastycznie interweniował Kacper Rosa. Na nic się to zdało, bowiem w polu karnym opolskiej drużyny pierwszy zjawił się Szymon Matuszek, który skierował piłkę do bramki. W ostatniej minucie meczu gospodarze ustalili wynik spotkania na 4-2.

Miedź Legnica 4-2 (2-1) Odra Opole
Bramki:Zieliński 9’, Zapolnik 35’, Matuszek 66’, Panka 95′ – Bonecki 28’, Winiarczyk 57’.