Gdzie budujemy? Decyzja należy do Was!

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Urząd Miasta planuje budowę lub rozbudowę kolejnych placów zabaw. W tym roku mają powstać trzy nowe, a o tym gdzie zdecydują mieszkańcy.

Opole realizuje rozłożony na 5 lat i wart 4 mln zł program rewitalizacji placów zabaw w Opolu. To ważne, by place powstawały tam, gdzie są najbardziej oczekiwane, dlatego Urząd Miasta liczy na zaangażowanie opolan. Wyniki głosowania zdecydują o wyborze trzech, spośród proponowanych sześciu miejsc, gdzie jeszcze w tym roku powstaną nowe miejsca spotkań, zabawy i rekreacji, nie tylko dla dzieci ale i dla rodziców, towarzyszących swoim pociechom.

Właśnie wystartowały konsultacje, które potrwają do 22 lutego. Zagłosować na daną lokalizację może każdy mieszkaniec Opola, bez względy na wiek. Osoby poniżej 18. roku życia, za zgodą opiekuna prawnego. Głosować można tylko raz. Zrobimy to na stronie internetowej www.konsultacje.opole.pl (tam szczegóły i prezentacja) od 15 do 22 lutego 2021 roku (do północy), a udział w konsultacjach jest nieodpłatny.

W każdym przypadku mowa o  dużym terenie położonym na osiedlu mieszkaniowym, w otoczeniu intensywnej zabudowy mieszkaniowej, skupiającej znaczną ilość mieszkańców. Projekty w każdym przypadku zakładają zagospodarowanie terenu na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, a tym samym na uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców.

Plan zakład powstanie od „zera” lub wzbogacenie istniejącej infrastruktury. W wybranych lokalizacjach mogą powstać następujące strefy: zabaw, urządzeń street workout, boisk rekreacyjnych, trampolin, urządzeń dla malucha, urządzeń sprawnościowych i integracyjnych, relaksu oraz doposażenie terenu w urządzenia dla seniorów.

Lokalizacje, na które można głosować:
  1. Park miejski na osiedlu AK (przy górce)
  2. ul. Ozimska – Cieszyńska
  3. ul. Jaronia 2
  4. ul. Nysy Łużyckiej 9
  5. ul. Spychalskiego
  6. ul. Złota – Srebrna