Głosuj na Muzeum Polskiej Piosenki w plebiscycie

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu znalazło się wśród nominowanych instytucji w plebiscycie Polskiego Radia. Aby znalazło się na Liście Turystycznych Przebojów Radiowej Jedynki, niezbędne są głosy opolan.

Od innych wyróżnia je sposób zwiedzania, każdy gość otrzymuje bowiem audioprzewodnik ze słuchawkami, który łączy się z poszczególnymi elementami ekspozycji i w sposób automatyczny transmituje dźwięk. Dzięki temu w Muzeum (w którym panuje cisza!) w jednym czasie zwiedzający mogą słuchać wybranych przez siebie piosenek, nie zakłócając odbioru innym – czytamy o opolskim muzeum na stronie Polskiego Radia.

Jest to zdecydowanie miejsce, które powinien odwiedzić każdy opolanin oraz fan Krajowych Festiwali Polskiej Piosenki. Można bowiem zobaczyć zdjęcia czy filmy już z początków lat dwudziestych XX wieku. 

Muzeum posiada także bogaty zbiór instrumentów, m.in. słynny fortepian Ed. Seiler z 1919 r., który widzowie mogą pamiętać z pierwszych opolskich festiwali, pianino Jerzego Petersburskiego, gitara Jacka Skubikowskiego, harmoszka Czerwonych Gitar, pałki Marka Kapłona, perkusisty TSA.

Atrakcją są również rękopisy największych przebojów. Są też dawne instrumenty i urządzenia do zapisu dźwięków, m.in. patefon, radioodbiornik detefon, ale i discman, który również przeszedł już do historii.

Głosowanie trwa do 30 listopada. Organizator dla zwycięskich instytucji przewidział nagrody.

Głosować można tutaj —> https://tlp.polskieradio.pl/galeria/786