Gwardia nie sprostała zespołowi z Zabrza

Nasi szczypiorniści przegrali trzeci mecz z rzędu w PGNiG Superlidze. W Stegu Arenie ulegli Górnikowi Zabrze 19-20.

Po tej porażce opolanie nie mają już praktycznie szans na zajęcie 3. miejsca po fazie zasadniczej. Do zajmującego tę lokatę zespołu z Zabrza po 15 rozegranych meczach tracą bowiem aż 13 punktów. Po porażce w niedzielnym meczu Gwardia spadła z 4. na 6. miejsc w tabeli. Ma 26 punktów. O dwa więcej mają Azoty Puławy, a o jeden – MKS Kalisz.

Mecz Gwardii z Górnikiem to był festiwal błędów z obu stron i znakomitej postawy bramkarzy obu ekip. Adam Malcher oraz Czech Martin Galia z Górnika bronili wyśmienicie.

Do przerwy Gwardia zdobyła tylko osiem goli. Goście byli nieco skuteczniejsi, a zaraz po przerwie Holender Iso Slujters trafił z rzutu karnego i zabrzanie mieli największą przewagę w meczu. Wynosiła ona cztery bramki (12-8 dla Górnika). Gwardia ruszyła do odrabiania strat i w 45. min po skutecznie wykonanym przez Patryka Mauera rzucie karnym był remis 16-16. Za chwilę znów był remis po 17, ale trzy kolejne bramki zdobyli goście i w 52. min prowadzili 20-17.

Ostatnie minuty były niezwykle dramatyczne, a stały pod znakiem dużych błędów z obu stron. W 57. min Wiktor Kawka zdobył 19. bramkę dla Gwardii. Sprawa końcowego wyniku była otwarta. Na 15 sekund przed końcem Gwardia przejęła piłkę i w sytuacji sam na sam z Galią był Maciej Zarzycki. Trafił niestety w poprzeczkę, co oznaczało zwycięstwo Górnika.

Gwardia w tym tygodniu ma do rozegrania jeszcze dwa mecze wyjazdowe: z Azotami Tarnów (środa 11 grudnia) oraz Vive Kielce (piątek 13 grudnia). Po nich nastąpi trwająca półtora miesiąca przerwa w rozgrywkach. Wznowienie zmagań planowane jest na 29 stycznia.

Gwardia Opole – Górnik Zabrze 19-20 (8-11)

Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak, Siwak 1, Zarzycki 3, Klimków 1, Mokrzki 1, Zieniewicz, Jankowski 2, Kawka 3, Mauer 5, Milewski, Morawski, Działakiewicz 3, Skraburski. Trener Rafał Kuptel.
Górnik: Galia, Skrzyniarz – Bondzior 1, Daćko 1, Bis, Tomczak 1, Sićko 3, Łyżwa, Sluijters 8, Czuwara 1, Buszkow 4, Tatarincew, Gogola 1, Kondratiuk. Trener Marcin Lijewski.
Sędziowali: Filip Fahner i Łukasz Kubis (obaj Głogów). Kary: Gwardia 10 min, Górnik 14 min. Widzów 1500.

Na zdjęciu zawodnicy Gwardii: Mateusz Jankowski (z lewej) i Karol Siwak.