Gwardia udanie wróciła do rozgrywek

Szczypiorniści Gwardii Opole po 69 dniach wrócili do rozgrywek PGNiG Superligi. „Gang Kuptela” od pierwszych minut dobrze spisywał się z walczącym o utrzymanie Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, a ostatecznie triumfował 35:29.

Opolski zespół stawiał na spokojne rozegranie akcji i przede wszystkim – wykorzystywał wszystkie nadarzające się okazje. Świetnie spisywał się Mateusz Jankowski, który wypracowywał sobie dobre pozycje na kole. Koledzy dobrze odgrywali do niego piłki. Cenne bramki w trudniejszych momentach zdobywał też Wiktor Kawka, dzięki czemu opolanie schodzili do szatni prowadząc 18:13.

Po zmianie stron spotkanie bardziej się wyrównało. Do gry w końcu włączył się Szymon Działakiewicz, który świetnie straszył Piotrkowianina rzutami z dystansu. Minuty od Rafała Kuptela otrzymał też Michał Lemaniak, który w drugiej połowie rzucił cztery bramki. Ostatecznie opolska drużyna mogła się cieszyć z ósmego zwycięstwa w sezonie.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:35 Gwardia Opole