Gwardia przegrała, ale druga połowa należała do niej

W drugim meczu fazy grupowej Pucharu EHF, gwardziści odrabiali straty po słabszej pierwszej połowie i postraszyli faworyzowane Bjerringbro Silkeborg. Przegrali jednak 29-32.

Nasz zespół zaczął mecz od bramki, ale rywale odpowiedzieli aż cztery razy z rzędu i szybko przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. W duńskiej bramce świetnie spisywał się Słoweniec Aljosa Rezar, a dodatkowo gospodarze marnowali swoje okazje i popełniali błędy. Podopieczni trenera Rafała Kupela mieli problem ze sforsowaniem wysoko grającej obrony gości, a tymczasem ci bramki zdobywali dość swobodnie.

Gwardziści nie wykorzystali też podwójnego osłabienia zespołu z Danii, przegrywając ten okres dwiema bramkami. Na kole nie do zatrzymania był Jesperem Noddesbo, a ze skrzydła celnie trafiał August Pedersen i po 30 minutach Bjerringbro prowadziło 20-12.

Wizyta w szatni dobrze „zrobiła” naszej drużynie. Nie mając nic do stracenia postawili wszystko na jedną kartę. Wreszcie funkcjonowała defensywa, kilka piłek odbił Adam Malcher i sam jedną rzucił, a jego koledzy wreszcie przełamali niemoc rzutową. W 10 minut Gwardia rzuciła aż osiem bramek, a w szeregi przyjezdnych wkradła się nerwowość.

Po akcji Mokrzkiego gwardziści przegrywali w 58. minucie tylko 28-30, a w między czasie mieli jeszcze trzy dobre okazje bramkowe. Emocje zakończył duński olbrzym Markussen, który trafił na 28-31.

Kolejne spotkanie – tym razem w ramach PGNiG Superligi – Gwardia rozegra już w najbliższą środę 19 lutego. W Stegu Arenie zmierzy się z Zagłębiem Lubin. W Pucharze EHF ich następnym przeciwnikiem będzie z kolei Benfica Lizbona, z którą zmierzą się 22 lutego w Portugalii i 29 lutego w Stegu Arenie (początek godz. 19.00).

Gwardia Opole – Bjerringbro Silkeborg 29-32 (12-20)

Gwardia: Malcher 1, Zembrzycki – Lemaniak 1, Zarzycki 3, Klimków 3, Mokrzki 3, Zieniewicz 1, Jankowski 5, Kawka 1, Mauer 5, Milewski, Morawski, Działakiewicz 6, Skraburski, Fabianowicz.
Bjerringbro : Reznar, Larsen – Andersen 1, Hansen 6, Jonsson 1, Knudsen, M. Nielsen, Lassen, Markussen 3, N. Nielsen 3, Noddesbo 7, Pedersen 10, Skube 1.