Gwardia przegrała w Mielcu

Szczypiorniści Gwardii Opole po ciekawym i wyrównanym meczu musieli uznać w Mielcu wyższość miejscowej Stali, ulegając 32:28. Opolan nie napędziły przedmeczowe wyróżnienia. Adam Malcher, Maciej Zarzycki oraz Mateusz Jankowski zostali bowiem wybrani do „Siódemki Tygodnia”.

Już w swojej pierwszej akcji „Gang Kuptela” otworzył wynik tego spotkania. Od samego początku na parkiecie świetnie spisywał się Adam Malcher, który wraz z biegiem sezonu ustabilizował swoją formę. W Mieli do gry bardzo dobrze wszedł też Szymon Działakiewicz, który był wręcz nieobecny w weekendowym starciu z Azotami Tarnów. Po 15 minutach opolanie złapali jednak zadyszkę, tracąc bramki w czterech kolejnych akcjach. Przełamanie dał jednak świetnie spisujący się na skrzydle Patryk Mauer. Do szatni Gwardziści schodzili jednak przegrywając 14:16.

Opolanie bardzo źle rozpoczęli drugą połowę, nie mogąc znaleźć rozwiązania na świetną grę w obronie gospodarzy. Przy sześciobramkowym prowadzeniu Stali, udanie interweniował Rafał Kuptel, który wziął czas by poukładać szybki swojej ekipy. Gwardia zdobyła wówczas cztery bramki bez odpowiedzi rywali, zmniejszając swoją stratę do zaledwie dwóch „oczek”. W kolejnych minutach tak dobrze już jednak nie było, bowiem na parkiecie ponownie lepiej spisywali się mielczanie. To oni, mimo wyrównanej końcówki triumfowali ostatecznie 32:28.

Stal Mielec 32:28 (16:14) Gwardia Opole
Stal: Witkowski (8/22), Andjelić (3/17) – Wojdak 5, Kornecki 5, Petrović 4, Monczka 4/4, Ivanović 3, Wilk 3, Wołyncew 2, Oliveira 2, Krycki 1, Chodara 1, Krupa 1, Mochocki, Janyst, Nowak
Gwardia: Malcher (8/30), Balcerek (4/12) – Mauer 7, Jankowski 5, Lemaniak 4, Działakiewicz 3, Klimków 2, Morawski 2, Sosna 1, Kawka 2, Milewski 1, Kowalski 1, Fabianowicz, Zarzycki, Kucharzyk. Trener: Rafał Kuptel.