Koronawirus. Nowe przypadki w przedszkolu i w drużynie sportowej

Nowy przypadek stwierdzono w przedszkolu nr 61 „Wesoła Gromadka” mieszczącym się przy ulicy Krzanowickiej 4. Podejrzenie jest też w Gwardii Opole.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymała nauczycielka. W związku z tym zawieszono zajęcia w grupie cztero i pięciolatków. Na nadzór epidemiczny do poniedziałku 9 listopada trafiło 23 dzieci.

Przypomnijmy, że od soboty 24 października cały kraj objęty został czerwoną strefą. W związku z tym szkoły ponadpodstawowe oraz klasy IV-VIII szkół podstawowych przeszły na tryb zdalny. Na zajęcia uczęszczają jedynie przedszkolaki oraz dzieci z klasy I-III.

Niejednoznaczny wynik testu na koronawirusa otrzymał też szczypiornista Gwardii Opole, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Sytuacja jest o tyle dziwna, że Szymon Działakiewicz  jest ozdrowieńcem, a testy wykazały u niego zakażenie. – Przeszedłem badania na przeciwciała i czekam na ich wynik. Pozostaję w dalszej izolacji i dostaję posiłki do pokoju. Czuję się dobrze i wszystko wskazuje na to, że badanie wykaże przeciwciała. Wtedy skończy się moja kwarantanna – przyznaje zawodnik.

Fot. pixabay.com