Koronawirus w kolejnych szkołach podstawowych

Zakażenia koronawirusem potwierdzono w kolejnych szkołach podstawowych. Pozytywne wyniki testu na COVID-19 otrzymali uczniowie szkół podstawowych nr 33 oraz 9. Na kwarantannę wysłano także uczniów z PSP 20 i i pracowników PSP 29.

W Szkole Podstawowej nr 33 potwierdzono zakażenie u ucznia klasy 8B. Chory po raz ostatni był w szkole w piątek 2 października, dlatego też uczniów tej klasy poddano nadzorowi epidemicznemu do poniedziałku 12 października włącznie. Rówieśników z klas A, C i D nadzorowi epidemicznemu poddano z kolei do końca tego tygodnia. Łącznie do domów odesłano 69 dzieci.

Pozytywny wynik testu otrzymał także uczeń klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 9. Sanepid zdecydował o kwarantannę 24 dzieci oraz pięciu nauczycieli. Nadzorem epidemicznym poddano z kolei klasę 7a (27 uczniów), gdzie uczy się siostra chorego z innej szkoły oraz dwóch nauczycieli (z kontaktu). Dyrekcja jest w trakcie dostosowywania szkoły do zaistniałem sytuacji. Pod uwagę brana jest także zmiana planu lekcji.

Na kwarantannach do 14 października są także uczniowie szkoły podstawowej nr 20. Mowa o dwójce dzieci, które mają rodzeństwo w innych szkołach, gdzie potwierdzono koronawirusa. W PSP 29 z kolei na kwarantannę wysłano nauczyciela oraz pracownika obsługi, których to dzieci także trafiły na kwarantannę w związku z zakażeniami kolegów z klasy.