Koronawirus w przedszkolu i czterech szkołach

Zakażenie koronawirusem potwierdzono w kolejnych placówkach oświaty w Opolu. Tym razem chodzi o przedszkole nr 20, szkołę podstawową nr 31, Zespół Szkół Specjalnych oraz liceum nr I i IX.

W PSP 31 pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał uczeń siódmej klasy oraz nauczyciel. 44 uczniów zostało objętych nadzorem epidemicznym, a siedmiu kwarantanną, która potrwa do 25 października. 

Zakażenie potwierdzono również w Zespole Szkół Specjalnych u czterech uczniów. Kwarantanna potrwa do 23 października.

Chory jest także uczeń trzeciej klasy liceum nr IX. Sanepid zdecydował się wysłać na nadzór epidemiczny, który potrwa do 22 października 34 uczniów. W liceum nr I z kolei chory jest nauczyciel, oraz uczeń. Na dozór epidemiczny z klas drugich i trzecich trafiło 95 uczniów. Potrwa on do 25 października. 

Koronawirusa potwierdzono także u przedszkolaka z przedszkola nr 20. Na dozór epidemiczny trafiła cała grupa dzieci.

Przypomnijmy, że zakażenie koronawirusem wykryto już także u uczniów PSP nr: 2, 5, 9, 10, 11, 20, 21, 31, 33 , LO nr: I, II, III, VI, VIII, przedszkolu nr 29, w żłobku nr 2, w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego, Publicznym Liceum nr 3 oraz u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.