Od dziś lekkie odmrażanie obostrzeń

Od dziś ponownie otwarte są wszystkie sklepy w galeriach handlowych, jak i galerie sztuki czy muzea. Zniesione zostały także godziny dla seniorów, które obowiązywały od poniedziałku do piątku pomiędzy 10:00, a 12:00.

Od 28 grudnia tylko niektóre sklepy w galeriach handlowych pozostawały otwarte. Ku radości między innymi pracowników, którzy pracują na umowach-zlecenie, te w końcu zostaną otwarte. Konieczne będzie jednak zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja dłoni oraz oczywiście zasłanianie ust i nosa. W sklepach będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Otwarte zostają także instytucje kultury, czyli muzea czy galerie sztuki. Nie zmienia się natomiast sytuacja związana z restauracjami, które będą mogły sprzedawać posiłki jedynie na wynos. Kontynuowana będzie nauka zdalna wśród uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz tych ze szkół średnich. Zamknięte pozostają z kolei stoki narciarskie czy hotele.

Etap odpowiedzialności potrwa do 14 lutego. Jeśli do tego czasu nie zostaną odnotowane zbyt wysokie wzrosty zakażeń, jak i śmierci, bardzo możliwe, że otwarte zostaną siłownie czy boiska Orlik.