Odra zwycięża przy Oleskiej

Po bardzo wyrównanym meczu, Odra Opole zdobyła pierwsze 3 punkty w rundzie wiosennej, pokonując przy Oleskiej GKS Bełchatów 1-0.

Od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane, przepełnione faulami w środku boiska. Arbiter tego spotkania aż 28krotnie przerywał grę w związku z przewinieniami obu zespołów. Sama gra zarówno Odry, jak i GKS-u pozostawiała wiele do życzenia. Największą szansą opolskiego zespołu, który rozpoczął mecz z dwójką napastników była ta z 20 minuty, kiedy to Magiera wywrócił w polu karnym Błanika. Sędzia nie zdecydował się jednak odgwizdać rzutu karnego. Po naprawdę bardzo bezbarwnych 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron mecz zdecydowanie się rozkręcił. Trzy minuty po gwizdku sędziego bardzo dobrą interwencją popisał się Kuchta, a minutę później Piech odpowiedział strzałem, który bramkarz GKS-u sparował na rzut rożny. Później jednak spotkanie ponownie zaczęło toczyć się w środkowej strefie boiska, a piłkarze obu drużyn nie byli w stanie wypracować sobie dogodnych sytuacji. Trener Brehmer zdecydował się dokonać dwóch zmian, co przyniosło efekt – Krzysztof Janus w 68. minucie zdobył pierwszą i jak się okazało zwycięską bramkę w tym spotkaniu. Udało się to, dzięki akcji dwóch świeżo wprowadzonych zawodników – Fedotowa i Mikinicia, którzy dwójkową akcją rozegrali obronę bełchatowian. O ile bramkarzowi udało się wybronić tę sytuację, to Janus był już bezbłędny. Goście do samego końca starali się wyrównać, lecz to im się nie udało. Odra zdobyła pierwsze punkty w rundzie wiosennej.

Odra Opole – GKS Bełchatów 1-0 (0-0)
Bramki: 69. minuta Janus.
Odra: Kuchta – Tabiś, Kamiński, Wypych, Janasik – Błanik (67. Mikinic), Trojak, Czyżycki, Janus – Skrzypczak (65. Fedotow), Piech (88. Czernysz). Trener Dietmar Brehmer.
GKS: Lenarczyk – Sierczyński, Grolik, Magiera, Szymorek – Biel (82. Flaszka), Grzelak, Małachowski, Wołkowicz – Bartosiak (72. Putin), Zdybowicz.
Sędziował T. Wajda. Żółte kartki: Janus, Kamiński, Fedotow – Wolkowicz, Bartosiak.