Opolska aktorka Barbara Lach laureatką Nagrody Henryk

Barbara Lach została laureatką tegorocznej Nagrody Henryk, przyznawanej przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP-u za wybitne osiągnięcia oraz za całokształt pracy artystycznej w dziedzinie teatru lalek.

Nagrodę otrzymała w dowód najwyższego uznania talentu i wybitnych osiągnięć artystycznych w dziedzinie sztuki lalkarskiej.

Wyróżnienie zostało przyznana przez ZASP po raz 10., a obok aktorki Teatru Lalki i Aktora w Opolu, laureatem został reżyser Wojciech Szelachowski. Pierwotnie, wręczenie miało nastąpić podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa 23 marca 2020. Ostatecznie, odbyło się w miniony poniedziałek.

– Czuję się szczęśliwym człowiekiem. Dziękuję za wszystkie spektakle. Nie wiem, kiedy minęło te 40 lat, ale mam nadzieję, że w Teatrze jeszcze będę mogła sobie trochę być i robić coś dla innych – powiedziała opolska artystka.

Niebawem Barbarę Lach będzie można ponownie zobaczyć w monodramie „Tancerka”, inspirowanym opowiadaniem Olgi Tokarczuk. Spektakl prezentowany będzie w listopadzie na XIII Tyskim Festiwalu Monodramu MoTyF, który odbędzie się jesienią w Teatrze Małym w Tychach. Wcześniej, spektakl będą mogli zobaczyć mieszkańcy Opola na scenie OTLiA.