Prezesem Gwardii została kobieta. Zmienił się również właściciel

Pakiet udziałów w Gwardii wykupił Roman Schauder. Dotychczas zasiadał on w radzie nadzorczej opolskiego klubu, a teraz został jej nowym właścicielem. Prezesem została Karina Radomska.

Gwardia Opole od lat z sukcesami walczy na arenie krajowej, a przed rokiem zagrała także w fazie grupowej europejskiego pucharu EHF. – Blisko klubu jestem tak naprawdę od trzech lat – przyznaje Roman Schauder. – Zaczynałem jako sponsor, a następnie zostałem członkiem rady nadzorczej. Jakiś czas temu pojawił się pomysł odkupienia klubu i od dziś śmiało mogę powiedzieć, że jestem jego właścicielem – kontynuuje. 

Teraz klub ma stawiać na młodzież i wykorzystać pełen potencjał klas sportowych, jakie powstały w liceum nr 9. – Musimy ciągle pracować nie tylko nad rozwojem pierwszego zespołu, ale także tych młodzieżowych. Świetnym przykładem tego, że warto jest Fabian Sosna, który właśnie z klasy sportowej przebił się do pierwszego składu – dodaje nowy właściciel. 

Zmiana właściciela oznacza także zmianę prezesa. Na tę funkcję powołana została Karina Radomska. – Z klubem jestem związana od kilkunastu lat. To nie była łatwa decyzja, ale wpłynęła na nią postać nowego właściciela, bo wiem, że możemy razem zdziałać coś dobrego – przyznaje nowa prezes. 

„Gang Kuptela” w 2019 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski i na pewno marzeniem zarówno nowego właściciela, prezesa, jak i kibiców jest zbudowanie drużyny walczącej o najwyższe cele. – W tej chwili musimy się jednak skupić na tym, co będzie teraz. Na świecie trwa pandemia, a naszym głównym zamiarem będzie utrzymanie równej formy i walka o jak najwyższą lokatę – kończy Roman Schauder. 

Do rozgrywek Superligi opolscy szczypiorniści powrócą 20 bądź 21 lutego w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwszy domowy mecz przypada na ostatni weekend tego miesiąca – z Chrobrym Głogów.