Rozpoczyna się kolejny etap prac na Opolu Głównym

Dziś rozpoczął się kolejny etap prac na budowie centrum przesiadkowego Opole Główne. Mieszkańcy mogą spodziewać się w najbliższym czasie hałasu.

Wykonawca będzie bowiem wykonywał nawierzchnię ramp oraz parkingu. Prace będą trwały od rana do późnego wieczora. Niestety z uwagi na technologię wykonania, niemożliwe jest ich ewentualne przerwanie. 

Prace będą prowadzone do maja w cyklach dwutygodniowych – mówi rzecznik prasowy MZD, Adam Leszczyński. – Jednocześnie informujemy, że wszelkie uciążliwości dla mieszkańców Wykonawca będzie starał się minimalizować, a prace kończyć w możliwie najkrótszym czasie – dodaje.

Centrum przesiadkowe będzie miało cztery piętra o łącznej powierzchni 13,5 tys. metrów kwadratowych. Na poziomie zerowym znajdzie się osiem stanowisk postojowych dla autobusów komunikacji pozamiejskiej i międzynarodowej, zaś na pozostałych trzech poziomach zaplanowano około 350 miejsc parkingowych, a na dachu zielone tarasy. 

Zmieni się też układ wokół tego miejsca. Przebudowane będą skrzyżowania ulic Kołłątaja z 1 Maja oraz Reymonta z 1 Maja. Przebudowie ulegnie także wlot z Armii Krajowej w 1 Maja. Teraz będzie on poprowadzony w miejscu pawilonów usługowych. Powstaną też zatoki autobusowe, miejsca postojowe dla rowerów i ciągi pieszo – rowerowe.