Ruszył piłkarski program „Top Talent”

Przy współpracy Odry Opole, Opolskiego Związku Piłki Nożnej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i miasta Opola, powołany został nowy projekt piłkarski – Top Talent. Ma on stanowić dodatkowe „korepetycje” z piłki nożnej dla opolskiej młodzieży.

To taki program uzupełniający, dający możliwość trenowania chłopaków i dla dziewczynek, którzy już gdzieś upodobali sobie tę dyscyplinę, a trenowanie pod nadzorem wyjątkowych trenerów, dodatkowo zwiększa ich umiejętności – mówi wiceprezydent Opola, Przemysław Zych.

Głównym celem projektu jest integracja dzieci z rocznika 2010 i 2011 grających w opolskich klubach i podnoszenie ich umiejętności piłkarskich. Rozwój młodzieży z Opola i okolic będzie na bieżąco monitorowany. Projekt ma na celu preselekcję do klas piłkarskich w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu.

Projekt wystartował wraz ze startem października, a potrwa do 30 czerwca 2021 roku. Zajęcia dla rocznika 2010 będą odbywać się w każdy wtorek o 17:30, natomiast dla rocznika 2011 w czwartki o tej samej godzinie na Orliku przy ul. Czaplaka. Zajęcia prowadzi Filip Sikorski.