Rząd łagodzi obostrzenia! Dzieci będą mogły wyjść na dwór bez dorosłych!

Trwają ferie dla młodzieży. Z tego też powodu Prezes Rady Ministrów wraz ze swoim zespołem postanowił nieco złagodzić obostrzenia dla najmłodszych.

Na zespole zarządzania kryzysowego padł wniosek i ukaże się on w dzisiejszym rozporządzeniu. Dzieci w godzinach 8-16 będą mogły wychodzić na zewnątrz bez opiekuna – powiedział minister zdrowia, Andrzej Niedzielski. Wcześniej zakaz obowiązywał dla dzieci i młodzieży, które nie osiągnęły 16 lat. Rozporządzenie, które jeszcze nie zostało opublikowane ma obwiązywać od jutra (5 stycznia).

Bardzo prawdopodobne, że po zakończeniu ferii, najmłodsi uczniowie powrócą do szkół. Wszystko będzie jednak zależało od tego ile w najbliższych dniach zostanie potwierdzonych w całym kraju. – Jesteśmy w krytycznym okresie, który zdecyduje, czy po 17 stycznia będziemy mogli dokonać kroku idącego w kierunku poluzowania lub, jeżeli sytuacja się pogorszy… przewidywany jest nawet ewentualny wariant obostrzeń – kontynuował minister.

Podczas konferencji prasowej potwierdzono również, że dotychczas wykorzystano około 50 tysięcy szczepionek. Dzisiaj na warszawskim lotnisku wylądowało 360 tysięcy nowych dawek. Łącznie do Polski trafiło 660 tysięcy ampułek.