Wkrótce otwarte będą kina, teatry i hotele!

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił podczas konferencji prasowej, że od 12 lutego otwarte zostaną kina, hotele i teatry. Miłośnicy sportów będą mogli też ponownie korzystać z Orlików, jak i siłowni.

W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami, do 50% dostępnych miejsc – mówił premier.

Otwarte zostaną także siłownie na wolnym powietrzu, boiska Orlik, korty tenisowe czy stoki narciarskie. – Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta.

Dziś w całym kraju potwierdzono 6053 przypadki zakażenia koronawirusem, a 96 z nich pochodzi z województwa opolskiego. Z powodu COVID-10 zmarło 67 osób, natomiast z powodu współistnienia wirusa, zmarło 301 osób. – Po dyskusjach z ekspertami i Radą Medyczną oraz analizie danych, które do nas spływają nie możemy wykluczyć, że echa trzeciej fali dotrą również do nas. Niestety wirus nie zna granic i musimy sobie z tego zdawać sprawę – dodał premier.