Są już łóżka w szpitalu tymczasowym w CWK

Są już łóżka, śluzy, gabinety lekarskie i lądowisko. Szpital tymczasowy w CWK jest niemal gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów.

To już dosłownie prace kosmetyczne. Trwa rozkładanie łóżek i sprzątanie, rozpoczynają się odbiory straży pożarnej, sanepidu oraz innych służb. W miesiąc miejski obiekt, jakim jest Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu, zamieniono w szpital. Przyjmowani do niego będą pacjenci z całego województwa chorzy na COVID-19. Decyzją prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego obiekt nieodpłatnie i od ręki został przekazany służbom wojewody. Miasto brało udział także w realizacji koncepcji szpitala tymczasowego.

W holu głównym budynku zostały wydzielone osobne pomieszczenia, które zaaranżowano na sale chorych. Ustawionych jest już większość łóżek. Do sal podprowadzono prąd i instalację tlenową. Zewnętrzny zbiornik z tlenem montowany ma być przy CWK lada dzień. W pomieszczeniach biurowych obiektu powstały gabinety lekarskie. Poprowadzono korytarze czystości. Dobudowano także wiaty, w których przeprowadzana będzie dezynfekcja. W magazynie wydzielono miejsca do postoju karetek, a przy samym CWK wybudowano lądowisko dla helikopterów.

Uruchomienie szpitala niebawem, a to oznacza zwiększenie bazy łóżek COVID-owych w województwie o 150 z czego kilkadziesiąt to miejsca z respiratorami.