W tym roku bez Jarmarku Bożonarodzeniowego

Opole zrezygnowało z przygotowania atrakcji, na której każdego roku bawiły się tysiące mieszkańców miasta i regionu. Jarmark Bożonarodzeniowy został odwołany ze względu na szerzącą się pandemię. Świąteczna atrakcja z roku na rok przyciągała coraz więcej mieszkańców Opola i turystów z całego regionu.

Nieorganizowanie tegorocznego jarmarku w Opolu zalecił sanepid. – Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie rekomenduje się imprez sprzyjających skupiskom ludzi, na których trudno jest zachować obowiązujące normy odległości i powierzchni pomiędzy ludźmi – argumentuje swoją decyzję sanepid.

Urząd miasta bardzo liczył na organizację kolejnej edycji jarmarku, który co roku cieszył się sporym zainteresowaniem. – Bezpieczeństwo mieszkańców, a także wystawców oraz gości z innych miast, którzy co roku tłumnie uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych na opolskim Rynku, jest dla nas najważniejszym priorytetem. Liczymy, że w dobrym zdrowiu spotkamy się w przyszłym roku podczas tego wyjątkowego i tak lubianego przez mieszkańców wydarzenia – słyszymy w opolskim ratuszu.

W 2019 roku Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się w Mikołajki, czyli 6 grudnia. Jedną z największych atrakcji jarmarku było koło młyńskie, z którego mieszkańcy i turyści mogli korzystać za darmo. Na mieszkańców czekało również ponad 60 wystawców z rękodziełem, ozdobami świątecznymi i regionalnymi przysmakami. Na zgłodniałych czekały z kolei gorące posiłki w formie podpłomyków z pieca opalanego drewnem, swojskie kiełbasy z dzika i specjalna grochówka z Podhala.