Wielki awans! UNI Opole meldują się w ekstraklasie!

To był wielki dzień dla opolskiej siatkówki. UNI Opole dzięki zwycięstwu 3-1 w Mielcu, postawiły “kropkę nad i”, wygrywając w wielkim finale. Dzięki temu triumfowi wywalczyły historyczny awans do ekstraklasy!

„Wilczyce” fatalnie rozpoczęły opolanki czwarte spotkanie finałów. Od początku popełniały sporo błędów zarówno w przyjęciu, jak i w ataku. Dzięki temu zawodniczki z Mielca wypracowały sobie pięciopunktową przewagę. Z biegiem czasu opolanki zaczęły odrabiać ta straty i doprowadzony do remisu 19:19. Od tego momentu karty rozdawały już gospodynie, które triumfowały 25:21.

Po zmianie stron role zupełnie się odmieniły. „Wilczyce” nie były już tak wycofane do defensywy i mimo, że było widać po nich zdecydowany brak sił (we wczorajszej pięciosetowej batalii pierwsza „szóstka” nie miała zbyt wiele odpoczynku), to już na starcie zbudowały sobie sześciopunktową przewagę, którą cały czas utrzymywały. Mocnym uderzeniem Oliwii SIeradzkiej zawodniczki z Opola ustaliły wynik na 25:20.

Trzecia partia była zupełnie nową historią, pełną zwrotów akcji. Na samym początku bowiem gospodynie stworzyły pięciopunktowe prowadzenie, którego jednak nie mogły za długo utrzymać. Opolanki szybko bowiem wyrównały, a przy stanie 17:17 na zagrywce świetnie spisywała się Oliwia Sieradzka, która mocnymi zagrywkami wyprowadziła “Wilczyce” do zwycięstwa 25:20.

Czwarty set okazał się ostatnim w tym sezonie. Niezwykle wyrównana walka od początku seta przerodziła się w czteropunktowe prowadzenie opolanek. Już wydawało się, że “Wilczyce” bez większych problemów sięgną po bezproblemowe zwycięstwo, jednak mielczanki nie poddawały się. Na szczęście po nerwowej końcówce zimną krew zachowała Oliwia Sieradzka, która zdecydowanie była najlepszą zawodniczką tego spotkania. UNI wygrały 25:21, czym przypieczętowały awans do ekstraklasy!

Stal Mielec 1-3 (25:21, 20:25, 20:25, 25:21) UNI Opole