Wysoka przegrana walecznych akademików we Wrocławiu

Zaledwie ośmiu koszykarzy Weegree AZS Politechniki Opolskiej pojechało na mecz z drugim zespołem Śląska Wrocław. Osłabieni akademicy mocno postawili się faworytowi, jednak ostatecznie ulegli 81:100.

Opolanie dość dobrze weszli w to spotkanie, nie pozwalając gospodarzom na stworzenie sobie zbyt wysokiego prowadzenia. Kapitalne zawody od początku rozgrywał Łukasz Lewiński, który z półdystansu był niemal nie do zatrzymania. Po pierwszej kwarcie AZS przegrywał 22:27.

W drugiej kwarcie spotkanie jeszcze bardziej wyrównane, a dobrą skutecznością mógł się pochwalić Adam Kaczmarzyk. „Czarną robotę” bardzo skutecznie wykonywał też pod koszem Patryk Wilk, który jest zdecydowanie cichym bohaterem opolskiej drużyny w tych rozgrywkach. Do szatni AZS schodził przegrywając 51:45.

Po zmianie stron podopieczni trenera Knapa odrobili kilka punktów do wrocławskiej ekipy, jednak równie szybko Śląsk tę przewagę odbudował. Do gry w zespole gospodarzy kapitalnie włączył się Kacper Marchewka, który stwarzał opolanom naprawdę sporo problemów. Po 30 minutach podopieczni trenera Knapa przegrywali 66:75.

Ostatnie 10 minut koszykarze z Opola rozpoczęli beznadziejnie. Śląsk zdobył kolejno 11 punktów, wychodząc tym samym na bardzo bezpiecznie, ponad 20 punktowe prowadzenie. Osłabionym opolanom zdecydowanie zabrakło także punktów lidera, czyli Adama Brenka, który zakończył to spotkanie z większą ilością strat, aniżeli punktów. Ostatecznie zespół prowadzony przez Rafała Knapa uległ z drugim zespołem Śląska Wrocław 100:81.

Dla opolan jest to trzecia przegrana w tym sezonie, przy dwóch zwycięstwach. Opolscy akademicy kolejne spotkanie rozegrają w sobotę 24 października. W hali przy ulicy Prószkowskiej o 17:30 podejmą jednego z głównych faworytów do awansu – WKK Wrocław.

Śląsk II Wrocław 100:81 (27:22, 24:23, 25:21, 24:15) Weegree AZS Politechnika Opolska
Śląsk: Musiał 21, Leńczuk 12, Tomczak 7, Gordon 6, Azimka 4 – Marchewka 15, Wójcik 15, Góreńczyk 8, Gabiński 6, Bożenko 4, Strzępek 2, Kozłowski 0. Trener: Tomasz Jankowski.
Weegree: Lewiński 18, Kaczmarzyk 18, Wilk 6, Krajewski 6, Brenk 5 – Piszczatowski 16, Jodłowski 12, Barszcz 0. Trener: Rafał Knap.