Za rok nowa sala gimnastyczna w szkole na Chabrach

Będzie nowa sala gimnastyczna w Publicznej Szkole Podstawowej nr. 11 na Chabrach. To wielka radość dla uczniów, bowiem aktualnie jest tam tylko mała sala do zajęć sportowych (na zdjęciu). Do niej dobudowana teraz zostanie pełnowymiarowa i nowoczesna sala z szatnią i zapleczem, która specjalnym łącznikiem będzie połączona ze szkołą.

– Nowa sala gimnastyczna to wielkie marzenie moje i wielu pokoleń absolwentów szkoły, które zaczyna się spełniać. W starej, małej sali, udało się wychować wielu sportowców, szkoła jest bowiem jedną z najbardziej usportowionych w Opolu. Marzenia udało się przekuć w rzeczywistość w 2018 roku. Podczas jubileuszu 50-lecia szkoły prezydent Arkadiusz Wiśniewski obiecał dzieciom, nauczycielom i rodzicom nową salę gimnastyczną. W 2021 roku powinniśmy już cieszyć się nowym obiektem. Panie prezydencie, dziękujemy – cieszy się dyrektor szkoły Jarosław Cieśliński.

Do budowy zgłosiło się kilkanaście firm, a kilka mieści się w budżecie przeznaczonym na ten cel, a jest to 7 mln zł. Do 8 października oferenci mają czas na uzupełnienie dokumentów. Inwestycja powinna ruszyć jeszcze w tym roku i zostać zakończona za około 12 miesięcy.

Na zdjęciu obecna mała sala gimnastyczna. Fot. Tomasz Socha.