Zakończono zmagania w Opolskiej Lidze Orlika. Najlepsi piłkarze z wyróżnieniami

Sezon w Opolskiej Lidze Orlika dobiegł końca. Na trzech boiskach (przy ulicach: Czaplaka, Bielskiej oraz Krzanowickiej) rywalizowało 40 zespołów. W XV sezonie „OLO” rozegrano 176 spotkań, w których strzelono 991 bramek. Wystąpiło łącznie 635 zawodników.

W związku z panującą pandemią istniało ryzyko, że nie uda się dokończyć rozgrywek. Na całe szczęście stało się inaczej i już XV edycja OLO przeszła do historii – mówi koordynator rozgrywek, Łukasz Wielichowski. – W minionej edycji wystąpiła największa dotąd liczba drużyn i zawodników, którym w tym miejscu chciałbym bardzo podziękować za udział. Na wiosnę ruszamy z kolejną edycją. Jeśli będzie tak duże zainteresowanie, jak dotychczas to kto kto wie… Być może stworzymy piątą ligę rozgrywkową? – uśmiecha się organizator.

Mistrzem ligi została Szopa na Narzędzia, która była też beniaminkiem pierwszej ligi. Najlepszym zawodnikiem tych rozgrywek wybrano Arkadiusza Gibałę z mistrzowskiej ekipy, natomiast najlepszym bramkarzem Kamila Stacha z Diwa Personalservice. Królów strzelców było aż czterech, bowiem Dariusz Chochel (Licon), Grzegorz Penc (Żubry), Jakub Syldorf (Mortal), jak i Tomasz Zazula (Diwa) zakończyli rozgrywki z 10 trafieniami. 

Awans do „ekstraklasy” wywalczyli piłkarze Centrum Opole oraz Tempo Opole. Ci drudzy zagrali mecz o Superpuchar, triumfując w nim nad Szopą na Narzędzia. Najlepszym zawodnikiem wybrano Krzysztofa Hałkę z Tempo, a bramkarzem zawodnika Centrum – Marka Dębickiego. Królem strzelców został Rafał Nogosek (Jankers) z 15 bramkami.

Z trzeciej ligi aż trzy ekipy wywalczyły promocję. Najlepszy okazał się Piątek 21, a zaraz za nim uplasował się GMZ Ochodze. W spotkaniu barażowym awans wywalczyli również piłkarze FC Gipso Team. Najlepszym zawodnikiem wybrano Piotra Kowalczyka z FD Quantico Ross, natomiast bramkarzem Sebastiana Dworakowskiego z FC Gipso Team. Królem strzelców z 13 trafieniami został Adrian Młynek (Piątek 21).

W czwartej lidze bezkonkurencyjni byli OKR Opni, którzy wygrali każde spotkanie. Awans zapewnił sobie też SFD Team. Najlepszym piłkarzem wybrano Daniela Suchockiego z FC Tatusie, natomiast bramkarzem Piotra Jankowskiego z FC Western Tortilla. Królem strzelców został Damian Kwiotek (OKR Opni) z 27 bramkami.