Zapraszamy na kolejną wystawę plenerową

Wystawa plenerowa poświęcona Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu powstała z okazji 100. rocznicy urodzin poety pokolenia wojennego i jednego z największych polskich twórców. Można ją oglądać na placu przed Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. Minorytów 4.

Wystawa prezentuje bardziej i mniej znane fakty z życia poety – ukazuje go nie tylko jako przedstawiciela pokolenia Kolumbów czy zdolnego pisarza, ale także przybliża jego najwcześniejsze i szkolne lata, zainteresowania czy przyjaźnie i podróże.

Jak wspomina Lesław M. Bartelski w książce pod redakcją Zbigniewa Wasilewskiego Żołnierz, poeta, czasu kurz…: „(…) każdy czytelnik na nowo wyznacza mu miejsce w swoim świecie. Jest to siłą, jest i słabością sztuki. Siłą – jak w przypadku wielkiej poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zwyciężył, bo przetrwał. Nie człowiek, ale jego dzieło. I to zwycięstwo jest najpewniejsze”.

Przypomnijmy, że w uznaniu jego zasług dla polskiej kultury, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 „Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”.

Wystawa czynna będzie do 3 marca.