Znacznie lepsza oferta i finansowo do przyjęcia przez miasto na zakup autobusów elektrycznych

Dziś miasto otworzyło oferty w procedurze przetargowej w ramach, której ma zamiar kupić pięć autobusów elektrycznych do taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu. To drugie podejście do wyłonienia dostawcy pojazdów.

Także podczas pierwszego przetargu złożona została jedna oferta tej samej firmy – Solaris. Tym razem jednak jest ona znacznie lepsza dla miasta. Wcześniej bowiem Solaris za dostawę pięciu elektrycznych autobus życzył sobie 19 800 000 złotych, podczas gdy teraz oferta jest tańsza o ponad milion złotych. Opiewa dokładnie na wartość 18 734 000 złotych. 

To kwota nadal nieco wyższa od zarezerwowanej w budżecie sumy, która wynosi 18 717 000 złotych. Oferta ta jest finansowo akceptowalna przez miasto. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, to do Opola w ciągu nieco ponad roku trafi pięć elektrycznych autobusów. Będą one kursować na linii nr 25, bowiem właśnie z niej korzysta najwięcej pasażerów MZK.

Przetarg nieco przeciągnął się w czasie, bowiem do oferty zgłoszono 400 pytań. Zakup elektrycznych autobusów dofinansowany jest z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.