1 lutego ruszy nabór wniosków o “500 plus”

1 lutego ruszy nabór wniosków na nowy okres rozliczeniowy programu “Rodzina 500 plus”. Każdy, kto prawidłowo wypełni wniosek i do 30 kwietnia prześle go do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma pieniądze najpóźniej do końca czerwca. Nowy okres świadczeniowy będzie obowiązywał  do końca maja 2024 roku.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, bez względu na osiągane w rodzinie dochody – mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego. – Warunkiem otrzymania świadczenia wychowawczego na nowy okres rozliczeniowy, jest złożenie do ZUS odpowiedniego wniosku, wyłącznie drogą elektroniczną. ZUS będzie przyjmował i rozpatrywał wnioski o 500 plus nie wcześniej niż od 1 lutego.

W tym roku wnioski o przyznanie 500 plus będzie można składać także za pośrednictwem aplikacji mZUS. Jest ona dostępna dla urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS. Dokumenty można przesłać także za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, a także złożyć przez portal Emp@tia lub orzez swój bank.

Przypomnijmy, że 500 plus przysługuje wszystkim zamieszkałym w Polsce obywatelom Unii Europejskiej, a także pozostałym cudzoziemcom, jeśli ich pobyt w kraju jest legalny oraz mają dostęp do rynku pracy. Jak informuje ZUS, świadczenie przysługuje też obywatelom Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 roku w związku z działaniami wojennymi i uzyskali legalny pobyt w Polsce.

Najnowsze artykuły