1% podatku zostaw w Opolu

Do końca kwietnia musimy złożyć zeznania podatkowe. Miasto Opole kolejny raz zachęca mieszkańców do  przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) działających w naszym mieście.

W tym roku uprawnione do pozyskania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych są 92 organizacje pożytku publicznego działające w Opolu. W podsumowaniu danych za ubiegły rok, okazało się, że do organizacji pożytku publicznego zarejestrowanych w naszym mieście trafiło ponad 5 mln zł. Gorąco zachęcamy, aby nie wysyłać swojego jednego procenta daleko, na drugi koniec Polski, lecz zostawić go u nas. Tu będzie czuł się jak w domu.

Warto przypomnieć, że 1% dla organizacji pożytku publicznego nie jest dodatkowym podatkiem, darowizną czy ulgą, lecz częścią podatku dochodowego, który i tak musimy zapłacić. Rezygnując ze wskazania takiej organizacji w zeznaniu podatkowym, nasz 1% trafi wraz z pozostałą częścią do fiskusa.

W ramach kampanii pod hasłem „1% zostawiam w Opolu!” uruchomione zostaną m.in.: dyżury księgowej, czyli bezpłatne rozliczanie PIT (czwartki od godz. 16.00 do 17.00 w marcu i od godz. 17.00 do 18.00 w kwietniu, w siedzibie Centrum Dialogu Obywatelskiego, ul. Koraszewskiego 7-9, duża sala). Dodatkowo dostępny będzie specjalny bezpłatny program do rozliczania PIT dostępny na stronie www.opole.pl z możliwością przekazania 1% na wybraną przez podatnika OPP z siedzibą w Opolu, ulotki informacyjne z wykazem OPP, plakaty dystrybuowane w miejscach publicznych, instytucjach, tablicach informacyjnych rad dzielnic, komunikacji miejskiej. Będzie też zakładka na stronie i portalach społecznościowych Opola poświęcona kampanii 1% wraz z wykazem OPP.

Najnowsze artykuły