1 procent podatku zostaw w Opolu!

Opolskie Organizacje Pożytku Publicznego zachęcają do wspierania ich działalności 1 procentem podatku dochodowego.  Do końca kwietnia każdy podatnik musi rozliczyć PIT.

Urząd Miasta Opola ruszył z kampanią informacyjną pt. “1 procent zostaw w Opolu”. W stolicy regionu można przekazać swój 1 procent podatku  jednej z 86 organizacji. Aby to zrobić, należy wyszukać w bazie dany podmiot i zaznaczyć chęć wsparcia go w swoim rozliczeniu podatkowym. Rozliczyć się można w formie elektronicznej oraz tradycyjnej. Mieszkańcy mający z tym kłopot mogą bezpłatnie zasięgnąć pomocy księgowej w marcu i w kwietniu w każdy czwartek od 16.00 do 17.00 w Centrum Dialogu Obywatelskiego (ul. Damrota 1, sala 308).

Z roku na rok zwiększa się liczba osób przekazujących 1 procent dla OPP, co na pewno cieszy. Dla organizacji każda kwota ma znaczenie, a nas tak naprawdę to nic nie kosztuje – to część podatku dochodowego, który i tak musimy zapłacić –tłumaczy naczelnik CDO Dorota Piechowicz-Witoń.

Dzięki 1 procentowi z 2018 roku udało nam się kupić dwa samochody, którymi dojeżdżamy do naszych pacjentów na terenie Opola i powiatu. To bardzo duże ułatwienie, tym bardziej, że mamy ponad 45 pacjentów w hospicjum domowym, w stacjonarnym 17. Staramy się także, by sprzęt medyczny, który kupujemy, był coraz nowocześniejszy – zaznacza Barbara Chyłka ze Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie. 

W grupie opolskich OPP są podmioty działające w obszarze pomocy społecznej, sportu, kultury, edukacji, oświaty czy ochrony środowiska.

Przed nami nowa odsłona konkursu plastycznego “Niepozorny 1%”, kierowanego do uczniów szkół podstawowych z klas IV. Głosowanie na najlepszą prace będzie się odbywało za pośrednictwem portalu 24opole.pl.

W 2018 roku dla opolskich organizacji przekazano z 1 procenta 3,5 mln zł.

 

 

Najnowsze artykuły