100 milionów na poprawę bezpieczeństwa w pracy

Ruszył nabór wniosków do konkursu dla firm i przedsiębiorstw, które chcą podnieść standardy bezpieczeństwa i higieny pracy. Dokumenty można składać do 18 maja.

Konkurs jest organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dofinansowanie można uzyskać na realizację projektów, które zmniejszą negatywne oddziaływanie szkodliwych czynników w miejscu pracy, a także realnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Jak mówi Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie opolskim, w tegorocznej edycji konkursu można zdobyć w sumie 100 milionów złotych.

– Każdy płatnik składek może uzyskać dofinansowanie nawet do 80 procent wartości projektu, ale nie więcej niż 300 tysięcy złotych – zaznacza Szczurek. – Projekty dotyczyć mogą m.in. zakupu maszyn, urządzeń i sprzętu chroniącego przed hałasem i drganiami mechanicznymi, promieniowaniem elektromagnetycznym, urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości. ZUS wybierze te projekty, które poprawią bezpieczeństwo pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi, zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy.

Wniosek o dofinansowanie, razem z dokumentacją, należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem strony www.prewencja.zus.pl. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie ZUS-u.

 

Najnowsze artykuły