16 grudnia startuje karta Opolka!

Zastępuje ona bilety okresowe i daje nowe możliwości w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Wyrobienie zajmuje kilka minut, a dotychczas MZK wydał kilkaset kart.

Opolska Karta Autobusowa Opolka! to elektroniczny nośnik biletu, umożliwiający zakup biletu okresowego oraz jednorazowego. Jest też formą karty płatniczej, która po doładowaniu umożliwi zakup biletów w autobusach.

Jej wprowadzenie nie zmienia nic dla tych, którzy kasują bilety papierowe, a dodatkowo dzięki niej będzie je można zakupić w biletomatach umiejscowionych w autobusach. Dostępnych będzie też 11 stacjonarnych na wybranych przystankach. Aby z nich skorzystać należy płacić gotówką lub zwykłą kartą płatniczą.

Cztery kroki do zdobycia karty Opolka!:

1. Wypełnienie wniosku w Punkcie Obsługi Klienta MZK lub na stronie ebilet.mzkopole.pl oraz dołączenie ZDJĘCIA

2. Wizyta w jednym z trzech Punktów Obsługi Klienta MZK

3. Złożenie wniosku ze zdjęciem

4. Odbiór karty

Korzystając z rejestracji internetowej pozostaje nam tylko odebranie karty w wybranej lokalizacji!

Pierwsza Opolka! wydawana jest za darmo, ale już za duplikat trzeba zapłacić 10 zł depozytu. Informację o zgubieniu czy kradzieży karty trzeba też zgłaszać do MZK.

Zakup biletomatów i kasowników oraz uruchomienie systemu biletu elektronicznego to elementy wartego 118 mln zł projektu rozwoju komunikacji miejskiej w Opolu. Dotychczas miasto zakupiło 61 sztuk niskoemisyjnych autobusów (ostatnia transza 10 sztuk dojedzie do Opola w lipcu przyszłego roku) oraz jest w trakcie modernizacji zajezdni autobusowej MZK Sp. z o.o. Od maja bieżącego roku funkcjonuje 45 szt. tablic dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach. W trakcie procedury przetargowej jest ostatni element projektu, czyli zakup holownika– pomocy drogowej.

Najnowsze artykuły