2. Super Sprint Festiwalowy – zamknięte ulice i zmiany w kursowaniu autobusów

W związku z organizacją 2. Super Sprintu Festiwalowego w najbliższą niedzielę (2.06) inaczej pojadą autobusy komunikacji miejskiej. Zmiany dotyczą części tras linii 5 i 12. Przypomnijmy, pomiędzy godz. 11:00 a 18:00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Obwodnicy Piastowskiej z ulicą Wrocławską.

W związku z wyścigiem w rejonie węzła łączącego Rondo im. gen. Tadeusza Rozwadowskiego, Obwodnicę Piastowską i ul. Wrocławską zamknięte zostaną następujące odcinki: ul. Wrocławska – od skrzyżowania z ul. Bierkowicką do ronda im. płk Ryszarda Kuklińskiego; Obwodnica Piastowska – od skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich do skrzyżowania z ul. Niemodlińską.  Zamknięcie w/w odcinków dróg będzie obowiązywać w godzinach od 10:00 do 18:00.

Jak informuje Agnieszka Kolasa z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, trasa linii 5 w kierunku Wrzosek, od przystanku „Domańskiego-Koszary”, przebiegać będzie ulicami: Domańskiego, 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, Wspólną i Wrocławską. Od Wrocławskiej autobusy pojadą swoją standardową trasą. Trasa powrotna w kierunku centrum przebiegać będzie w analogiczny sposób.

Z obsługi komunikacyjnej linii 5 wyłączone zostaną przystanki: „Domańskiego-Ludowa”, „Domańskiego-Zamiejska”, „Domańskiego-Cmentarna”, „Cmentarz-Pętla”, „Wrocławska-Wspólna” i „Wrocławska-Centrum Handlowe”. Autobusy na tej linii mzastępczo zatrzymywać się będą na przystankach: „10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej”, „Przylesie-Cmentarz”, „Wspólna-Zbożowa”, „Wspólna”, „Wspólna 8”, „Wspólna-Magazyny Usługowe” i „Wspólna-Wrocławska” – dodaje Kolasa.

Trasa linii 12 w kierunku Cmentarza Komunalnego i ulicy Północnej, od przystanku „Domańskiego-Koszary” przebiegać będzie ulicami: Domańskiego, Cmentarną, Wrocławską i Technologiczną. Dalej autobusy pojadą już swoją standardową trasą. Trasa powrotna w kierunku centrum przebiegać będzie w analogiczny sposób.

Z obsługi komunikacyjnej linii 12 wyłączone zostaną przystanki: „10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej”, „Przylesie-Cmentarz”, „Wspólna-Zbożowa”, „Wspólna”, „Wspólna 8”, „Wspólna-Mag. Usługowe”, „Wspólna-Wrocławska” i „Wrocławska-Wspólna”. Autobusy linii 12 zastępczo zatrzymywać się będą na przystankach: „Domańskiego-Ludowa”, „Domańskiego-Zamiejska”, „Domańskiego-Cmentarna” i „Cmentarz-Pętla” – informuje Agnieszka Kolasa.

Ważną informacją dla pasażerów jest to, że w niedzielę bilety trasowane na linie 5 i 12 oraz bilety jednorazowe, skasowane w autobusach tych dwóch linii, będą honorowane również w autobusach linii obsługujących rejon Cmentarza Komunalnego i ulicy Północnej.

Szczegółowe informacje znajdują się w rozkładach jazdy linii 5 i 12. A także na mapach dostępnych na stronie mzkopole.pl i w mediach społecznościowych.

 

Najnowsze artykuły