25 milionów złotych na “elektryki”

Dofinansowanie na zakup nowych autobusów elektrycznych przyznane. Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu otrzyma pieniądze na 5 pojazdów.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych pozytywnie oceniło wniosek MZK w Opolu. Uzyskał on ponad 93% maksymalnej liczby punktów. Przewoźnik będzie mógł kupić nowe autobusy elektryczne. Przyznana dotacja opiewa na 25 milionów złotych. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 36 milionów złotych.

Bardzo cieszy nas przede wszystkim wysoka ocena wniosku – mówi Ewelina Laxy z MZK w Opolu. – To zasługa pracy zespołu, który przygotował dokumenty. Były one weryfikowane przez ostatnie miesiące pod względem formalnym i merytorycznym. Przypomnijmy: chodzi o dostarczenie 8 autobusów elektrycznych, które będą kursowały na liniach 5, 9 i 13 . W ramach projektu w Opolu pojawią się dwa autobusy przegubowe – osiemnastometrowe oraz sześć dwunastometrowych. Wybudowany zostanie też pantograf na pętli przy ulicy Pużaka oraz infrastruktura w zajezdni.

Umowa na dostarczenie pojazdów została podpisana kilka miesięcy temu z firmą Solaris. Autobusy dotrą do stolicy regionu najpóźniej do końca października.

Najnowsze artykuły