REKLAMA

REKLAMA

4 wypadki, w których życie straciły dwie osoby, a 8 zostało rannych – opolska policja podsumowuje świąteczny weekend na drogach

Do czterech wypadków doszło w świąteczny weekend na drogach naszego regionu. Zginęły w nich dwie osoby, a osiem zostało rannych.

Do tego najbardziej w tragicznego w skutkach wypadku doszło w powiecie nyskim. Wczoraj (10.04), około godz. 16:25, 36-letnia kierująca zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Niestety, w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła kierująca i 9-letnia pasażerka, dwie osoby podróżujące tym pojazdem zostały ranne – mówi młodszy aspirant Przemysław Kędzior z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Dwie osoby podróżujące tym pojazdem, 15-letni chłopiec i 11-letnia dziewczynka, zostały ranne. Obrażeń nie odniósł 8-latek, który również przebywał w pojeździe.

Mundurowi, przez cztery dni przeprowadzili prawie 3 tysiące badań na zawartość alkoholu. Zatrzymano 39 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na “podwójnym gazie”.

Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz czy przewożą dzieci w fotelikach – dodaje mł. asp. Kędzior. – Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

Akcja “Bezpieczny weekend – Wielkanoc” rozpoczęła się w piątek rano 7 kwietnia, a zakończyła w nocy w świąteczny poniedziałek.

Najnowsze artykuły