REKLAMA

REKLAMA

50 lat i wciąż razem. Opolskie pary świętowały rocznicę ślubu [GALERIA]

I żyli długo i szczęśliwie – to zdarza się nie tylko w bajkach! Dwanaście par z Opola świętowało w ratuszu złote i diamentowe gody.

Jubilaci zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wręczył prezydent Arkadiusz Wiśniewski. Był szampan, kwiaty, gratulacje i życzenia, odegrano także fragment Marszu Mendelssohna.

– Nasze spotkanie – to była randka w ciemno. Poznaliśmy się właściwie przez telefon. Zadzwoniłam do kolegi do Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Kolegi nie było, a akurat mój mąż miał tam służbę. Zaczęliśmy rozmawiać i padła propozycja spotkania. Pomyślałam: co mi szkodzi. Pierwsza randka była pod łódzkim ratuszem 17 października w 1967 roku. Pobraliśmy się 27 kwietnia w 1968 roku- wspomina Zdzisława Czerska.

– Wszystko odbyło się ekspresowo – dodaje Adam Czerski. – Jesteśmy trochę jak włoskie małżeństwo, ale trzeba pamiętać – żona ma zawsze rację.

60. rocznicę ślubu obchodzili Janina i Ryszard Wieczorkowie. 50 lat ze sobą są: Maria i Joachim Baronowie, Maria i Józef Czarneccy, Zdzisława i Adam Czerscy, Aniela i Jerzy Knoppowie, Joanna i Eryk Kupczykowie, Barbara i Lesław Kwasikowie, Maria i Stanisław Pilarscy, Renata i Stanisław Romańscy, Helena i Jan Stasikiewiczowie, Wanda i Józef Świrscy oraz Maria i Henryk Walusiowie.

 

 

Najnowsze artykuły