REKLAMA

REKLAMA

8 mln zł dotacji na kompleks sportowy w centrum

Opole otrzymało 8 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu na budowę supernowoczesnego kompleksu, który powstanie w miejscu Cieplaka.

Przy Stegu Arenie stanie nowoczesna, pełnowymiarowa, multifunkcyjna hala treningowa, a teren przy obiektach zostanie zagospodarowany na Opolski Park Sportu. Nowa hala będzie uzupełnieniem Stegu Areny. Pomieści pełnowymiarowe boisko do sportów halowych i niewielką trybunę. Innowacją z pewnością będzie umieszczona na poziomie drugim podwieszana bieżna lekkoatletyczna, wzorowana na tych spotykanych w Stanach Zjednoczonych. Wewnątrz hali stanie także ścianka wspinaczkowa o wysokości 15 metrów oraz znajdą się sale do squasha, sportów walki wraz z zapleczem sanitarno-sportowym.

Zmieni się także otoczenie hal. Powstaną m.in.  Orlik ze sztuczną nawierzchnią z trybunami oraz boisko otwarte betonowe, strefa do wyczynowej jazdy na rolkach i rowerach, czyli tzw. pumptrack, siłownie zewnętrzne oraz kreatywny plac zabaw. Park będzie połączony ścieżką rowerową z terenami rekreacyjnymi na osiedlach Malinka i Armii Krajowej, tworząc rowerowy szlak sportowy.

 

Najnowsze artykuły