Honory dla Honorowego Obywatela Miasta Opola

Wybitny trener Antoni Piechniczek, były szkoleniowiec reprezentacji Polski i naszej Odry otrzymał wielkie wyróżnienie. Odebrał bowiem na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego tytuł Doktora Honoris Causa tej uczelni.

Okolicznościową statuetkę z tej okazji w imieniu Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego przekazał naczelnik Wydziału Sportu Marcin Sagan. Nie mogło też zabraknąć przedstawicieli niebiesko-czerwonych. Koszulkę naszego klubu z numerem 139 oznaczającą liczbę spotkań, w jakich prowadził zespół w roli trenera Antoni Piechniczek, wręczył Prezes Odry Tomasz Lisiński.

Opole na uroczystości reprezentowali też mieszkający w naszym mieście córka Pana Antoniego – Justyna z mężem Sławomirem i dziećmi. Byli też przyjaciele z lat gdy trener Piechniczek pracował w Odrze: kierownik drużyny Mariusz Łańcucki i świetny piłkarz Wiesław Korek.

Przypomnijmy, iż za czasów Piechniczka u sterów Odry ta była jedną z najlepszych drużyn w kraju. W 1979 roku jego podopieczni otarli się o mistrzostwo Polski, wcześniej zdobywając tytuł najlepszej ekipy jesieni tego sezonu. Pod jego wodzą zespół zdobył także Puchar Ligi w 1977 roku i zagrał w europejskich pucharach, mierząc się z FC Magdeburg. Opolanie swoją grą porywali kibiców nie tylko z naszego miasta i byli w stanie rozbić Legię Warszawa czy Lecha Poznań na ich stadionach.

Dobrą pracą Opolu trener wypromował się do objęcia posady selekcjonera kadry narodowej, z którą potem najpierw awansował na mundial w Hiszpanii, a później zajął z nią trzecie miejsce na świecie AD 1982.