Akademiki UO mają swoje herby

Szop pracz, niebieski paw, walczące mrówki oraz dzik z wąsami. To nowe godła akademików Uniwersytetu Opolskiego, które oficjalnie staną się symbolem każdego z nich. Grafiki zostały wybrane przez mieszkańców Domów Studenta. To początek zmian, jakie Rada Mieszkańców wspólnie z Samorządem Studenckim UO przygotowuje na kampusie.

Herby zostały przygotowane przez studenta Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Nico Minelli’ego. Każdy z nich zawiera uproszczony model budynku akademików lub element charakterystyczny dla każdego z Domów Studenta. Przykładowo, błękitny herb Niechcica ma symbolizować kolor, którym odznacza się ten akademik. Natomiast obraz globu oznacza, że tutaj mieszkają także studenci z wymian międzynarodowych, czyli z programu Erasmus+.

Motywem przewodnim było uniwersum Harrego Potter’a. Każdy z akademików ma swoją maskotkę. W tym przypadku są to zwierzęta. Nad wyborem grafiki głosowali nasi studenci. To jeszcze nie jest ich finalny obraz – będą one dopracowane – mówi Franciszek Posacki, przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego

Style oraz wykonanie herbów mają nawiązywać do domów rodem z książkowego Hogwartu. Co więcej, każdy, kto będzie przechodził przez kampus, będzie mógł je zobaczyć.

Wybór herbu to pierwszy krok do stworzenia nowej identyfikacji wizualnej w naszych akademikach. Chcemy w ten sposób budować nowy wizerunek Domów Studenta UO i tożsamość ich mieszkańców. Już niebawem dopracowane loga każdego z nich będą widoczne dla wszystkich na flagach przed akademikami oraz na wewnętrznych muralach – informuje Samorząd Studencki UO.

Grafiki zostały wybrane w drodze głosowania przez mieszkańców Domów Studenta UO. Każde z nich symbolizuje nazwę bądź wspólny element charakterystyczny dla każdego budynku. Twórcy projektów informują, że to nie jest jeszcze ostateczna wersja herbów. Autorem grafik jest student Wydziału Sztuki UO, Nico Minelli.

zdjęcie: Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego

Jakub Koziarz

Dziennikarz, autor tekstów, zajmuje się fotografią, realizacją wideo oraz montażem filmów. W Czasie na Opole zajmuje się tematami kulturalnymi, tj. promocją wydarzeń miejskich oraz ich relacjonowaniem.

Najnowsze artykuły