„Akcja Znicz 2022” – inaczej pojedziemy przy cmentarzach

 

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych tymczasowo nastąpią zmiany w ruchu. Lepiej w tym czasie nie jeździć na pamięć i wcześniej zapoznać się ze zmianami. A te, w porównaniu do tego co mamy na co dzień, są spore.  

Nowe organizacja zostanie wprowadzona w piątek (28 października) od godz. 6.00 i obowiązywać będą do 5 listopada. Zmieni się charakter ul. Cmentarnej, która będzie jednokierunkowa, z wyłączeniem dojazdu dla autobusów MZK i służb miejskich. Poza tym na płytę przed główną bramą cmentarza będą mogły wjechać tylko osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz taksówki. Po prawej stronie będą miejsca do wysadzania pasażerów, a po lewej przy wejściu na cmentarz będzie postój taxi.

Dla pozostałych samochodów ul. Cmentarna będzie tylko wyjazdową. Na skrzyżowaniu Domańskiego i Cmentarnej ruchem będzie kierować policja i pojawią się znaki zakazu skrętu w ul. Cmentarną. Wyjazd w kierunku miasta z tej ulicy będzie z kolei nakazywał jazdę w prawo.

Zamknięty będzie lewoskręt z ulicy Wrocławskiej od strony centrum w Domańskiego, z wyłączeniem autobusów MZK i służb. Dojazd na parkingi przy cmentarzu będzie możliwy tylko z ronda Kuklińskiego na ulicy Wrocławskiej. Tam auta będą kierowane w jednokierunkową drogę na parking w rejonie salonu samochodowego. Wyjazd będzie odbywał się natomiast ul. Cmentarną. Ruchem będą kierowali w obu przypadkach policjanci.

Kierowców prosi się o parkowanie na terenie Centrum Handlowego Karolinka i przy Leroy Merlin, gdyż liczba miejsc postojowych przy cmentarzu jest ograniczona. Na parkingu między pętlą autobusową, a ulica Wrocławską wydzielone zostaną dodatkowe miejsca dla niepełnosprawnych i taksówek.

Poza tym jak co roku ulice Zamiejska i Ludowa będą jednokierunkowe. Z kolei w rejonie ulicy Dalekiej będzie obustronny zakaz zatrzymywania.

 

Najnowsze artykuły