Kolejni artyści umieszczeni w Alei Gwiazd

Podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej kolejni artyści dołączyli do Alei Gwiazd.  Tym razem swój muzyczny kawałek siebie zostawiły zespoły IRA i GolecUorkiestra oraz autor piosenek Bogdan Olewicz.

– To dla nas ogromne wyróżnienie i wzruszenie, ponieważ to jest panteon wielkich polskich artystów. I my na stale się tu znaleźliśmy od dzisiaj. Nie oznacza to, że idziemy na przedwczesną emeryturę. Mamy zamiar tworzyć dalej i już niebawem ruszamy z nowościami – nie krył radości Łukasz Golec.

Sobotniemu, hucznemu odsłonięcie nowych brązowych gwiazd na rynku towarzyszył występy chóru Politechniki Opolskiej, który wykonał przeróbki wyróżnionych artystów, a co zrobiło na nich – jak sami przyznawali – ogromne wrażenie.

– Za każdym razem jak tu przyjeżdżamy, są niesamowite emocje i energia. Lubimy grać na festiwalu w Opolu – przyznawali bracia Golcowie.

Wyjątkową gwiazdę otrzymał również Bogdan Olewicz, bez którego trudno byłoby wyobrazić sobie teraz polski rock. Wszak to on jest autorem wielu popularnych tekstów takich zespołów jak Perfect czy Lady Pank.

– Żeby piosenki żyły trzeba je śpiewać, nie tylko ich słuchać poprzez różne nośniki. I to, że ludzie grają je na gitarze w parku, w studenckich organizacjach, gdzie szlifują swoje talenty, to jest chwalebne – zauważał Olewicz, który zdradził nam również czym powinni się kierować współcześni artyści. – Przede wszystkim należy być skromnym. Nie unosić się pychą. Żeby woda sodowa nie uderzyła do głowy po pierwszym większym sukcesie. Trzeba się ciągle rozwijać i żyć muzyką.

Aleja Gwiazd to jedna z największych turystycznych atrakcji Stolicy Polskiej Piosenki i od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych muzycznych wydarzeń okołofestiwalowych. Z roku na rok przybywa w niej kolejnych, odlanych w brązie gwiazd z autografami wykonawców, kompozytorów i autorów piosenek. Tradycja zapoczątkowana została w 2004. Od tamtego czasu swoje gwiazdy pozostawiło ponad 60 polskich artystów.

A już jutro kolejny dzień w tym miejscu. Tym razem zostaną odsłonięte gwiazdy zespołu Partita oraz Krzysztofa „Jary” Jaryczewskiego z Oddziału Zamkniętego.