Aleksander Iszczuk nowym naczelnikiem wydziału oświaty

Oświatowy ster w Opolu przejmie Aleksander Iszczuk. Dotychczasowy radny, a także były dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr II w Opolu zastąpi na tym stanowisku Irenę Koszyk, która z końcem sierpnia przechodzi na emeryturę.

Pan naczelnik przejmuje obowiązki w niezwykle trudnym okresie. Jesteśmy przecież w czasie pandemii i u progu nowego roku szkolnego. To wielkie wyzwanie, z którym będzie musiał się zmierzyć – podkreśla prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

Aleksander Iszczuk ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu oświatą. W latach 1998-1999 pełnił funkcję Opolskiego Kuratora Oświaty, a Liceum Ogólnokształcące nr 2 którym kierował od 2006 do 2019 roku to dziś jedna z najlepszych szkół w regionie.

Oświata w Opolu ma się bardzo dobrze. Nie będzie więc rewolucji – mówi Aleksander Iszczuk. – Systematycznie będę się przyglądał poszczególnym elementom tego systemu, bo zawsze jest pole, aby coś poprawić. Ale przede wszystkim w pracy kieruję się maksymą „szkoła jest dla ucznia”. I to jest punkt wyjścia dla wszystkich moich działań – dodaje.

Nowy naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola zawodową pracę rozpoczynał w 1989 roku jako nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych. Sześć lat później został dyrektorem Zespołu Szkół Mechanicznych. Był także pełnomocnikiem rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. W 2006 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym nr II w Opolu, gdzie po dwóch latach został dyrektorem.

Za swoją pracę otrzymywał nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty, prezydenta Opola czy Marszałka Województwa Opolskiego. Otrzymał także złoty i srebrny Krzyż Zasługi, a w 2000 roku medal Komisji Edukacji Narodowej.

Wraz z rozpoczęciem pracy naczelnika wydziału oświaty, Aleksander Iszczuk będzie musiał zrezygnować z mandatu radnego. Zastąpi go Danuta Sokołowska.

Najnowsze artykuły