Ambasador Irlandii w Opolu

Z wizytą w Opolu przebywa Patrick Haughey, ambasador Irlandii w Polsce, który spotkał się dzisiaj w ratuszu z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim i jego zastępcą Maciejem Wujcem.

Rozmowa dotyczyła historii obu krajów, doświadczeń w zakresie Unii Europejskiej, a także możliwości współpracy w obszarze biznesu, bezpieczeństwa i edukacji. Pan ambasador zaznaczył, że Opole jest bardzo ładnym, zadbanym i zielonym miastem. Dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy ponownie.

W drugiej połowie tego roku Irlandia będzie sprawować prezydencję w UE.

Najnowsze artykuły