Andrzej Nowak uwieczniony na Trasie Muzycznych Murali

Trasa Muzycznych Murali w Opolu wzbogaciła się właśnie o nowe dzieło. Tym razem w taki sposób upamiętniono Andrzeja Nowaka – założyciela, kompozytora i gitarzystę heavymetalowego zespołu TSA, a także Złe Psy.

Podobizna zmarłego 4 stycznia 2022 roku opolanina znalazła się na ścianie budynku przy ul. Ściegiennego 7a. Tym samym na wspomnianej trasie uzupełni dwa poprzednie projekty przedstawiające Annę Jantar (ul. Sienkiewicza) i Krzysztofa Krawczyka (ul. Krakowska) .

Muzyk – jak sam wspominał – swoje opolskie korzenie podkreślał w każdym zakątku świata. Twórczość Andrzeja Nowaka jest ponadczasowa i już zawsze będzie poruszać serca tysięcy fanów starszego i młodszego pokolenia.

Do współpracy przy tworzeniu artystycznej trasy Miasto Opole zaprasza uznanych polskich artystów, którzy w autorski, subiektywny sposób mogą wyrazić swoją wizję poszczególnych postaci. Mural przedstawiający Andrzeja Nowaka zaprojektował i wykonał Michał Węgrzyn – DEMENZ – malarz, muralista i ilustrator, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Istotną cechą jego języka wizualnego są wielokrotnie nakładane i przenikające się warstwy.